Alytaus miesto planuose – dengtas futbolo maniežas

Jeigu šiandien  neįmušite pendelio, turėsite statyti pripučiamą maniežą“, – taip po savivaldybėje vykusio susitikimo su Alytaus miesto savivaldybės meru Nerijumi Cesiuliu juokavo šiandien Dzūkijos sostinėje viešėjęs Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius. Juokas juokais, tačiau Alytus turi ambicingų planų, susijusių su futbolo infrastruktūros plėtra – Dzūkijos sostinėje planuojama statyti dengtą futbolo maniežą.  

„Žiemos metu sportininkai jau netelpa sporto salėse, juk Alytuje yra ne tik futbolas, bet ir rankinis, krepšinis ir kitos sporto šakos.  Tad tikimės, kad ateityje mes turėsime dengtą futbolo maniežą“, – Alytaus apskrities futbolo federacijos stadione vykusiame susitikime su Lietuvos ir Alytaus apskrities futbolo federacijų prezidentais ir žiniasklaidos atstovais sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis. 

Kad Alytui reikia tokio maniežo, pripažino ir Lietuvos futbolo federacijos prezidentas T. Danilevičius, o kad planai greičiau taptų realybe, futbolo federacija pažadėjo padovanoti šiam maniežui skirtą dangą.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės mero N. Cesiulio, rugpjūčio mėnesį vyksiančiame tarybos posėdyje bus svarstomas tokio maniežo statybos vietos klausimas. Susitikimo metu aptartos trys galimos šio maniežo statyboms tinkamos vietos, tačiau jų  Alytaus miesto savivaldybės meras N. Cesiulis kol kas nenorėjo atskleisti. Anot miesto vadovo, svarstant galimų vietų klausimą, buvo atsižvelgiama į tai, kad į jas būtų patogus privažiavimas, kad vieta būtų kuo arčiau vaikų, kad pro jas važinėtų viešasis transportas.

„Futbolo federacija mums pažadėjo skirti dangą, tad mums liktų jį uždengti. Maniežas būtų pakankamai didelis. Juo būtų galima naudotis visą sezoną. Jo sienos būtų transformuojamos, tad vasaros metu jis galėtų tapti visiškai atvira erdve, o žiemą – uždara“, –  dengto futbolo maniežo idėją pristatė Alytaus miesto savivaldybės meras N. Cesiulis. Anot miesto vadovo, įrengus dengtą futbolo maniežą, būtų atlaisvintos sporto salės, tad jose galėtų treniruotis kitų sporto šakų sportininkai.

Dalį lėšų šio maniežo statyboms skirtų savivaldybė,  kitą dalį –  Lietuvos futbolo federacija, o trečiąją dalį - partneriai, kurių būtų ieškoma. 

Prie futbolo infrastruktūros plėtros, Alytaus futbolo federacijos prezidento Gedimino Daukšio teigimu, daug  prisideda jo vadovaujama federacija. To pavyzdys, anot jo – Alytaus apskrities futbolo federacijos stadionas. „Prieš  trejus metus šiame stadione dar augo krūmai ir čia nieko nebuvo, o šiandien viskas sutvarkyta – čia žaidžia vaikai, paklota puiki danga, įrengtos persirengimui skirtos patalpos“, –  pasikeitimais stadione džiaugiasi K. Daukšys.

Alytaus apskrities futbolo federacijos prezidentas vylėsi, kad greitu metu įgyvendinti pavyks ir dar vieną – Alytaus futbolo maniežo – idėją. Pasak jo, šio sporto infrastruktūros objekto laukia visa Alytaus miesto  sporto bendruomenė.

Lietuvos futbolo federacijos prezidentas T. Danilevičius, paklaustas, kaip Alytaus miestas vertinant futbolui skirtą infrastruktūrą ir pasiekimus šioje sporto šakoje atrodo kitų miestų kontekste, teigė, kad Dzūkijos sostinė atrodo gerai. „Aišku, visuomet galima geriau, tačiau skųstis tikrai negalima. Jūs turite puikų stadioną. Pamažu auga ir atsigauna futbolo klubas „Dainava“, – pridūrė jis. Pasak T Danilevičiaus,  futbolo plėtros ir infrastruktūros prasme Alytus turi labai didelį potencialą ne tik miesto, bet ir regiono mastu.

Aptarus Alytaus futbolo maniežo klausimus, Alytaus miesto savivaldybės meras N. Cesiulis Lietuvos futbolo federacijos prezidentas T. Danilevičius ir Alytaus apskrities futbolo federacijos prezidentas G. Daukšys stadione užėmė futbolininkų pozicijas ir pabandė futbolo kamuolį pataikyti į Alytaus apskrities  futbolo federacijos stadiono vartus.

AMS, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą